Thodex Kripto Para Haberleri
Bitcoin
82,048
Ethereum
2,797.5
XRP
2.140

Tron Nedir?

Thodex sanal para piyasası 2008 yılında ilk başlamasından bu yana sürekli gelişiyor. Piyasanın tanınması ve yatırımcı toplamasıyla birlikte pek çok yatırımcı bu alana yönelmiştir. Elbette bunda Bitcoin’in payı büyük ve çoğu kişinin kripto para dendiği zaman aklına Bitcoin geliyor. Fakat bu piyasada bugün itibariyle 1000’den fazla sanal para birimi bulunuyor. İşte bunlardan bir tanesi de Tron

Thodex Tron coin 2017 eylül ayı gibi piyasaya girdi. Kısaltması TRX’tir. Tasarımcılar tarafından total token miktarı 100 milyar olarak tasarlanmış, dolaşıma ise 65 milyar TRX sokulmuştur. Piyasaya çıktıktan kısa süre sonra büyük bir rekora imza atan TRX yatırımcıların dikkatini çekmiş ve pek çok borsada işlem görmeye başlamıştır. O günden bu yana da yatırımcıların ilgisini canlı tutmaya devam etmektedir.  

TRX, blok zincir altyapısına sahip olan bir eğlence sitesi olup sistemin altyapısında yer alan protokol, kullanıcılarının istedikleri verileri herhangi bir merkeze bağlı olmayacak biçimde, özgürce paylaşıp saklayabileceği, içindekilerinin üyeliğine ve paylaşımına karar verdiği, sana varlıklar tasarlayabileceği ve piyasaya sokabileceği şekilde tasarlanmıştır. Peiwo yaklaşık 10 milyon civarı üyeye sahiptir ve TRX altyapısına geçen ilk uygulama olmuştur. 

Todeks Tron Özellikleri Nelerdir? 

Todex Tron grubu Singapur merkezli, Tron Vakfı’nı kurmuş ve hiçbir kazanç beklentisine girmeyerek Tron teknolojisinin şeffaf, adaletli ve açıklık ilkeleriyle çalışmasını desteklemek amacıyla vakıf çalışmalarına devam etmektedir. Vakıf, Singapur yasalarıyla uyumlu ve Tron grubundan ayrı şekilde faaliyetlerine devam etmektedir.  

TRX çalışma sistemini 4 prensipte ortaya koyuyor: 

  • İçerik sağlama: İçerikler sayesinde sanal varlıklar kazanılmakta ve platform kendini bu şekilde ayakta tutmaktadır.  
  • Veri özgürlüğü: Aklınıza gelebilecek bütün veri platforma özgürce yüklenebilir, depolanabilir ve hiçbir kontrol mekanizması olmadan dağıtabilir. 
  • Altyapı: Dağıtımlı sanal varlıklarla alış-satış imkânı sunulmaktadır. 
  • Kişisel ICO: TRX platformunu kullanalar ICO düzenleyebilir, tasarımını yaptıkları sanal varlıkları dağıtabilirler. Platformun diğer kayıtlı kullanıcıları da bu varlıkları satın alabilir, ICO ile birlikte gelen avantajlardan faydalanabilirler. 

Tron değeri ve alım-satım oranları sürekli değişmektedir. Dilerseniz Todeks Kripto Para Borsası üzerinden TRX alım satımı yapabilir, hızlı ve güvenli işlem gerçekleştirebilirsiniz. 

Önerilen Makaleler

Yorumunuzu Bırakın