Thodex Kripto Para Haberleri
Bitcoin
62,937
Ethereum
1,563.2
XRP
1.210

Todex Kripto Para Türkiye Geleceği Nasıl Olacak?

Tüm dünyada kripto paraların kullanılmaya başlanması büyük bir ekonomik değişime neden oldu. Todex Kripto paraları geleceğin para birimi olarak görenler de var yok olabileceğini düşünenler de. Her ne olursa oldun dijital paralar artık başarısını kanıtladı. Kripto para Türkiye piyasalarında halen tereddütle karşılansa da gittikçe fazla yatırımcı bu paralara yönelmektedir.

Dünyanın bir ucundan bir ucuna en düşük ücretle istenilen para biriminde para göndermek artık mümkündür. Todeks Kripto parayla alışveriş yapmak, yatırım yapmak sıradan bir şey haline geldi. Bazı hükümetler kripto paranın geçerliliğini de tanıyor.

Todex Kripto para Türkiye için de önemli bir finansal hareket oldu. Türkiye’de de kripto para kullanıcıları, kripto para madencileri, kripto para yatırımcıları oldukça fazla. Yeni ekonomik dalgadan etkilenen Türkiye’de kripto paranın geleceği dünyadaki gelişmelere bağlı.

Türkiye’de Kripto Para Borsalarının Hacmi Ne Kadar

Türkiye’de kripto para borsaları denildiğinde ilk akla gelen borsalardan biri  BTCTurk. Ardından gelen Koinim, Paribu, Thodex, Bitturk kripto para borsalarıyla birlikte Türkiye kripto para borsası büyümüştür. 24 saatlik işlem hacimlerine baktığımızda;

  • BTCTurk 1,2 milyon dolar
  • Paribu 3,7 milyon dolar 
  • Koinim 1.47 milyon dolar

Todeks Kripto para borsalarının hacimleri elbette güncel verilere göre değişmektedir. Ancak görüldüğü üzere Türkiye’de kripto para işlem hacmi oldukça yüksektir. Thodex Türkiye’de farklı Altcoinleri listeleyen ilk kripto para borsasıdır.

İlk olarak Bitcoinle başlayan borsa daha sonraları diğer Altcoinleri de kapsamaya başlamıştır. Todex Kripto para Türkiye borsalarında yerini aldığı günden beri gelişmektedir. Girişimciler yeni borsalar açmaya devam edecek gibi de gözüküyor.

Türkiye’de Kripto Para Yasal Mı?

Ülkemizde kripto para alım satımı yapmak, kripto para madenciliği yapmak, kripto para yatırımı yapmak yasaldır. Kripto para borsaları ile ilgili herhangi bir yasal düzenleme bulunmuyor. Zaten dijital paraların doğuşundaki temel felsefe de bu tür hükümet otoritelerini dışlıyor.

Finansal özgürlüğün kapılarını açan dijital paralar tamamen bireylerin kontrolünde. Dışarıdan hiçbir şey dijital para kullanımını denetlemiyor. Türkiye’de kripto para kullanıcıları da giderek artıyor. Tıpkı tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de dijital para gündemi oldukça hareketli. Kripto paralarla ilgili her gün yeni haberler çıkıyor.

Thodex Kripto Paralar Değerlenir Mi?

Geçmişe bakarak kripto paraların giderek değerlendiğini söyleyebiliriz. İlk piyasaya çıktığında Bitcoin değeri ile bugünkü değeri arasında büyük fark var. Todeks Kripto paraların değerini belirleyen şey ne kadar fazla dolaşımda olduklarıdır.

Her gün milyonlarca insan kripto paralarla işlem yapıyor. Büyük yatırımcılar kripto paralara yatırım yapıyor. Ama yine de kesin bir şey söylemek mümkün değil. Todeks Kripto paraların içinde başarılı olanlar uzun vadeli oluyor ve değerleniyor.

Bu gün yatırım yapılabilecek birçok Altcoin var. Bitcoin ise hala piyasada en çok işlem gören kripto para. Todex Kripto paralara yatırım yapmak istiyorsanız grafik analizlerini takip etmelisiniz. Kripto para Türkiye için de sıcak bir gündeme sahip.

Thodex Kripto para değerlerini kripto para grafikleri ile ilgili bu yazımızdan daha detaylı öğrenebilirsiniz. Ayrıca bu linkimizden de diğer güncel kripto para haberlerini takip edebilirsiniz.

Yorumunuzu Bırakın