Thodex Kripto Para Haberleri
Bitcoin
82,132
Ethereum
2,799.5
XRP
2.140

Todeks Kripto Para Grafikleri Nasıl Analiz Edilir?

Thodex Kripto paralara yatırım yapmak için öncelikle yatırım yapılacak kripto parayı seçmek gerekiyor. Bitcoin hala piyasaların kralı olsa da Altcoin borsası da epey hareketli. Todex Kripto para seçimi yapıldıktan sonra kripto para grafikleri hakkında bilgi sahibi olmamız lazım.

Milyonlarca kripto para kullanıcı piyasayı analiz edebilmek için bu grafiklerden yararlanıyor. Grafikler bize güncel ve geçmiş verilerden yararlanarak tahmin yapabilme olanağı tanıyor. Nasıl ki borsayı etkileyen bazı olaylar var kripto para piyasasını da etkileyen olaylar oluyor.

Tüm dinamiklerin sayısal ve çizgisel verilere yansıtıldığı grafiklerde en sık kullanılan grafikler mum grafikleridir. Mum grafikleri kripto paranın anlık fiyat değerini, yükseliş ve düşüş noktalarını belli zaman dilimi seçerek görmemizi sağlıyor.

Grafik Yorumlarken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Todex Sanal paralara ilginiz varsa ilk önce bilmelisiniz ki, kripto paraların temeli matematiktir. Yani kripto para üretiminde matematiksel yazılımlar kullanılmaktadır. Sadece üretimde değil dolaşımda da matematiğin etkili olduğunu bilmelisiniz.

Bir kripto para grafiğine baktığınızda verileri okuyabilmek için matematiği çözmeniz lazım. Bir örnekle açıklamak gerekirse Todeks Litecoin’i analiz etmek istiyoruz diyelim. Thodex Litecoin grafiğinde 24 saat içinde bu kripto paranın en yüksek ve en düşük değerini görebiliriz.

Uzun vadeli bir analiz yapmak istiyorsak bir yıllık verilere bakabiliriz. Thodex Kripto para grafik yorumlanırken açılış fiyatı, kapanış fiyatı, fiyat yönü, en yüksek fiyat, en düşük fiyat, hareket yüzdesi, işlem hacmi verilerini göreceksiniz. Grafikteki yeşil çizgi fiyatın yükseldiğini kırmızı çizgi fiyatın düştüğünü göstermektedir.

Thodex Kripto Para Grafiklerini Herkes Yorumlayabilir Mi?

Karşınızda teknik analiz verileri sunan bir grafik var. Elbette siz de bu grafiği yorumlayabilirsiniz. Sonuçta belli noktalar belli değerleri ifade etmektedir. Mesela 6 saatlik zaman dilimde Bitcoin’in en yüksek fiyatını rahatlıkla görebilirsiniz.

Todex Kripto paranın toplam alım-satım hacmini grafiğin altından okuyabilirsiniz. Sadece grafikte yer alan verilerin ne anlama geldiğini bilmeniz gerekiyor. Hacim kripto paranın ne kadar kullanıldığını ifade eder.

 En yüksek fiyat ve en düşük fiyat seçilen zaman diliminde kripto paranın ne kadar fiyatla en yüksek ve en düşük değerlerini bulduğunu gösterir. Biraz zaman geçirince grafiklere aşina olursunuz ve çok daha rahat yorumlayabilirsiniz.

Thodex Kripto Para Avantajları Nelerdir?

Dijital para özellikle merkezsiz olması nedeniyle fark yaratıyor. Yani belli bir hükümetin kontrolünde değil. Todeks Stellar gibi dijital paralar dünyanın başka bir yerine istenilen para biriminde para gönderme imkânı sağlıyor.

Birçok insan kripto paraları ekonomik bir devrim, finansal özgürlüğün ilk adımı görüyor. Todex Kripto para grafikleri okunurken hangi kripto paranın ne gibi avantajlar sağladığını bilmek faydalı olacaktır.

Çünkü grafikleri etkileyen en önemli konulardan biri yeni algoritma sunan kripto paraların etkisidir. Kripto paraların izinin sürülememesi de ayrı bir avantaj olarak görülüyor. Kripto para yatırımları ise her geçen gün artıyor.

Bu yazımız hoşunuza gitti ise kripto para madenciliği yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz. Ayrıca en değerli kripto paralardan biri olan Ethereum(eth) hakkında bilgi edinmek isterseniz de bu linkimizi ziyaret edebilirsiniz.

Önerilen Makaleler

Yorumunuzu Bırakın