Thodex Kripto Para Haberleri
Bitcoin
63,228
Ethereum
1,582.1
XRP
1.210

Thodex Dogecoin nedir? Nasıl Alınır?

Todex Dogecoin nedir; Kripto para borsası içerisinde yer alan en ilginç dijital para birimlerinden olan Thodex Dogecoin, oldukça popüler ve hala dikkat çekmeye devam ediyor. Söz konusu kripto para birimi, bir “geyik” üzerinden yola çıkılarak ortaya çıkmış ve çok kısa bir sürede de popüler olmuştur. Çok kısa sürede hızlı ve sık işlem yapabilme nedeniyle meşhur olan bu para biriminin tarihine gelin beraber bakalım.

Todeks Dogecoin “Doge” yani İngilizce’de “Dog” köpek anlamına gelen kelimeden türetilmiştir. Bir internet şakası olarak Dog kelimesinin kasıtlı olarak yanlış yazılması üzerine ortaya çıkan Doge internet tarihçilerine göre 2005 yılında Homestar Runner adlı internet çizgi filminde ilk defa ortaya çıkmıştır. Türkçe’de “Caps” şeklinde ifade ettiğimiz bir fotoğraf üzerinden ünlenen Doge, daha sonra adını kripto para birimine vermiştir. Shiba Inu cinsi bir köpeğin üzerine sanki insanlar konuşurmuşcasına yazılar yazılarak yapılan bu “Caps”ler internet aleminde de çok meşhur olmuştur. 2013 yılında bir hayli popüler olan Doge, daha sonra Dogecoin’in ortaya çıkmasına vesile olmuştur.

Nedir Bu Thodex Dogecoin?

Thodex Dogecoin, Billy Markus adlı bir yazılımcı tarafından ortaya çıkarılmıştır. Todex Litecoin’in bir türevi olarak kabul edilen bu dijital para birimi, ilk başlarda insanların kripto para borsasına olan ilgisini arttırma amacıyla başlatılmıştır. Bu sayede internetteki genç popülasyon bu para birimini benimsemiş ve Thodex Dogecoin çok hızlı bir çıkış yaparak kripto para borsası içerisinde de yerini almıştır.

Thodex Dogecoin, günümüzde internet üzerinden bahşiş verme amacıyla da kullanılmaktadır. Todeks Dogecoin topluluğunun birçok üyesi ‘To the moon!’ (Ay’a doğru) sloganını benimsemiştir. Yani Dogecoin’in gün geçtikçe yükseleceğine inanmaktadırlar. Hatta kitle fonlaması yolu ile 2019 yılında Dogecoin’i temsil eden altın bir coinin ay yüzeyine gönderilmesi bile planlanmaktadır. Türkiye Kripto Para Borsalarının önde gelen firması Thodex, ülkemizde Todeks Dogecoin satışı gerçekleştiren tek firmadır. Dilediğiniz taktirde Dogecoin almak için Thodex.com’a giriş yaparak kripto para piyasasına katılabilirsiniz.

Thodex Dogecoin Hakkında Teknik Bilgiler

  • Todeks Dogecoin, tıpkı Litecoin gibi “Scrypt” kullanmakta ve blok zamanlaması olarak kendisine 1 dakika belirlemiştir. Buna ek olarak Todex Dogecoin miktarı sınırsızdır. Yani Bitcoin gibi deflasyonel değildir.
  • Todex Dogecoin aynı zamanda çok hızlı coin üretmeye imkan tanıyan bir sistemle ortaya çıkmıştır.

Thodex Dogecoin almak zor mu?

Teknik açıdan bir inceleme yaptığımız zaman Dogecoin kullanmanın, satın almanın ya da harcamanın Bitcoin’den pek bir farkı yok. Yanı diğer kripto para birimlerini nasıl alıp satıyorsanız, Dogecoin’i de aynı şekilde alıp satabilirsiniz.

Gelecekte bir sıçrama yaşar mı?

Dogecoin’in gelecekte bir sıçrama yaşayıp yaşamayacağına dair birçok tartışma var. Günümüzde internet geyiklerinin ömürlerinin pek uzun olmadığı söylense de Doge muhabbeti 2014 yılından beri  gittikçe popüler bir hale gelerek devam ediyor. Doge ve bununla bağlantılı olarak Dogecoin ciddi anlamda internet kültürünün ayrılmaz bir parçası haline geldi ve bu nedenle de kendisine kripto para borsasında daima bir yer edineceğe benziyor. Ama yine de insanlar bu duruma şüpheyle yaklaşıyor. Çünkü herhangi bir ciddiyet olmadan geyik üzerine çıkan bir para biriminin başarılı olmayacağını düşünenler de mevcut. Yine de her şeye rağmen Dogecoin, kripto para borsasına en çok katkı sağlayan altcoinlerden birisi. Bu nedenle de büyük bir sıçrama yaşamasa da ileride de hep hatırlanacaktır.

Dogecoin nedir? Dogecoin nasıl alınır?

Bitcoin’e baktığımız zaman satın alma işlemlerinin kolay olduğunu görüyoruz. Çünkü güvenilir cüzdan sayısı oldukça fazla. Eğer Dogecoin’i de güvenli bir biçimde kullanmak istiyorsanız para biriminin resmi sitesi üzerinden Dogecoin Cüzdan hizmetini kullanabilirsiniz. Bunu kullanabilmek için de şu adımları izlemelisiniz:

Öncelikle Dogecoin’in resmi sitesine giriş yapın. Daha sonra Wallet sekmesine tıklayın. Önünüze 3 farklı seçenek çıkacak: New Wallet, Existing Wallet, Paper Wallet. Existing Wallet ile hali hazırda var olan cüzdanınıza girebilirsiniz. Eğer yeni bir hesap açmak istiyorsanız New Wallet seçeneğinin altında bulunan Create Wallet sekmesine tıklamalısınız. Daha sonra burada gerekli yerleri doldurarak yeni cüzdanı açabilirsiniz. Bunun ardından e-mail gelecek. Burada Wallet-ID yer alıyor. Wallet ID ileride hesabınıza girmenizi sağlayacak olan ID kodu. Bunu kesinlikle kaybetmemeniz gerekiyor. Bütün bu işlemleri, düşük bir komisyon karşılığında ise Thodex Kripto Para Borsasından gerçekleştirebileceğinizi ve Dogecoin yanı sıra birbirinden farklı diğer 11 Altcoin ve Bitcoin türünde de alım ve satım yapabileceğinizi unutmayın.

Önerilen Makaleler

Yorumunuzu Bırakın